צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
053-2302023

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

צ’ילרים ויחידות קירור מים VS

צ'ילרים: מערכות מיזוג אוויר המשתמשות בטכנולוגיית חיסכון באנרגיה ועלות מכונות . רבים מאיתנו חווים את היתרונות שלהם מבלי שנדע. הצ'ילר החל לצבור תאוצה בשוק הצרכנות בשנים האחרונות. רבים גילו את היותו אמצעי קירור נפלא ומוצלח, אשר לעתים אף נחשב לחסכוני יותר ממזגן או מאוורר. בואו נביט כיצד פועלות מערכות צ'ילרים.

תהליך הקירור ושימושים בצ'ילרים

יחידת סליל מאוורר (FCU) "Fan coil" פנימית, מכילה מאוורר המושך את האוויר לתוך היחידה ואז מעיף אותו מעל סליל קירור או חימום. האוויר יוצא מהיחידת סליל קר או חם יותר. צ'ילרים משמשים בבנייני משרדים ומרכזי קניות ומוגדרים בד"כ היכן שיש מספר חללים קטנים הדורשים שליטה בנפרד.  פנקוילים, משמשים לרוב כתוסף לבניין שמערכות מיזוג אוויר אחרות מספקות עבורו את רוב המיזוג.

בדרך כלל ל- FCU יש סליל מים צוננים לקירור וסליל מים חמים לחימום או גוף חימום חשמלי. מים צוננים מסופקים מצ'ילר הממוקם במרכז הגג, ומים חמים מגיעים מהדוד.כל Fan coil מסופק עם אספקה ​​קטנה של אוויר חיצוני כדי להבטיח אוורור מספק. 

סוגים אלה של צ'ילרים יכולים להיות אפשרות יעילה יותר באנרגיה מאשר מזגני מערכת מפוצלים או מערכות זרימת קירור משתנות (VRF) לקירור חללים גדולים כגון מבנים גדולים או מתקני תעשייה.

מבט בקטלוג צ'ילרים יבשר לכם שקיימים צ'ילרים שונים, המשמשים למקומות שונים ולמטרות שונות. יש אנשים שבוחרים להציב את הצ'ילר בביתם למטרת קירור, ואילו יש כאלו הרוכשים צ'ילרים לתעשייה.

הצ'ילר מקבל נוזל בטמפרטורה נמוכה, ואז מעביר את הקור לאוויר בחדר, והנוזל המחומם חוזר לצ'ילר. פאנקוילים מותקנים בכל החדרים. כל אחד מהם עובד על פי תוכנית אישית.

בעזרת התשתית הקיימת של גלילי גלול, סלילי המאווררים המופצים של חברת פרימיום מתוכננים ונבנים בהתאם לדרישת קירור החלל המדויקת שלך. 

הצ'ילר הביתי

ישמש אתכם בדרך כלל לשם אוורור וקירור הבית, שמירה על קירור במערכות שתייה, שמירה על טמפרטורה קרה של מים באקווריום וכו'. צ'ילר תעשייתי לעומת זאת, משמש לקירור חללי עבודה תעשייתיים כמו חדרים לאחסון מכונות או לחלופין מבנים שיש בהם זרימה מתמדת של אנשים וזקוקים לאוורור כמו בתי חולים, קניונים, מפעלים וכו'. 

השימוש במים יחד עם קירור מאפשר כמויות גדולות של מים לפזר למרחק רב יותר מאשר קירור והופך את הצ'ילרים לאופציה נהדרת לחללים גדולים. מכיוון שצ'ילרים מספקים אספקה ​​רציפה של מים צוננים, ניתן גם ליישם צ'ילרים במקומות כמו מבנים גדולים, תחנות כוח או מפעלים בהם יש צורך במים קרירים מעבר למזגן בלבד.

מערכות מסוימות לאחסון אנרגיה תרמית מסוימות יכולות לאחסן גם קרח או מים צוננים שמקוררים בזמן שדרישות החשמל והעלויות נמוכות ואז להשתמש בהם לצינון בשעות הביקוש החשמליות לחשמל. אפשר גם להפעיל מערכות מסוג זה במקביל ל- VRF או מערכות מפוצלות כדי לקזז את עלויות האנרגיה הכוללות.

רוב הצ'ילרים התהליכים משתמשים בתכונות הפיזיקליות של רכיבי הנוזל שלהם בכדי להשיג קירור. שני עקרונות העבודה העיקריים של הצ'ילר הם ספיגת חום או דחיסת אדים

צ'ילרים לקירור וספיגת חום

צ'ילרים לקליטה הם יחידות קירור חסכוניות באנרגיה המפזרות נוזל קירור בתהליך מחומם במחזור קירור אחד. הקירור הנפוץ ביותר בסוגי הצ'ילר הללו הוא ליתיום ברומיד.

הצ'ילרים המחממים

עד כה דיברנו בעיקר על צ'ילרים מקררים, אולם יש גם כאלו שמטרתם היא דווקא לשמור על רמת חום מסוימים. לצ'ילרים מפרט טכני הכולל אמצעי ויסות, המאפשרים שמירה על טמפרטורה קבועה גם כשיש שינוי בתנאי מזג האוויר הסביבתיים. הצ'ילרים המחממים הטובים ביותר מיוצרים מטעם חברות המציעות פתרונות מיזוג מתקדמים, כמו דייקין וטריין. 

צ'ילרים לדחיסת אדים

המרכיבים של צ'ילר דחיסת אדים כוללים יחידת מדחס. המדחס מייצר את אפקט הקירור שלו על ידי הפיכת אדי קירור מחוממים אליו בצורה נוזלית קרירה יותר. תלוי ביצרן, מערכות קירור דחיסת אדים בדרך כלל מותקנות מראש עם מעבים אידוי או מקוררים אוויר / מים.

למה לבחור דווקא בצ'ילרים?

צ'ילרים הם בעלי יתרונות רבים, אשר מקלים גם על חיי המשתמש וגם מעודדים שמירה על איכות הסביבה:

  • חסכון בחשמל ובאנרגיה- השימוש בצ'ילר חוסך חשמל ואנרגיה רבים, כמו גם חסכון במים. הגז שמוזרם בתוך מערכותיו הפנימיות של הצ'ילר הוא גז ירוק, אשר מקטין את הנזק הסביבתי שעלול להיגרם כתוצאה משימוש במזגן רגיל. 
  • נייד או נייח- הצ'ילר יכול להיות גם נייד וגם נייח. אם אתם מתכננים התקנה קבועה שלו באחד מחללי הבית, מוטב כמובן לבחור בצ'ילר נייח. אם אתם מחפשים לעומת זאת פתרון זמין ודינמי, למצבים בהם החום מכריע אתכם באמצע שומקום, צ'ילר נייד יעשה את העבודה.
  • זולים ונגישים- לצ'ילרים מחיר שנוח לכל כיס. הרכישה שלו תצא משתלמת יותר משל פתרונות קירור אחרים, כמו גם המשך התחזוקה שלו וטיפולים שוטפים במידת הצורך. 

 

הקירור באמצעות צ'ילר נעשה דרך צינורות עם מים או אתילן גליקול שמסתובבים דרכם. זה מה שמבדיל אותו ממערכות מפוצלות אחרות, שם נשאב גז כנוזל קירור.

לצורך תנועה והעברה של פריאון, יש צורך בצינורות נחושת יקרים. כאן, צינורות מים עם בידוד תרמי מסוגלים להתמודד עם משימה זו באופן מושלם. עבודתו אינה מושפעת מהטמפרטורה החיצונית, בעוד שמערכות מפוצלות עם גז קירור מאבדות מהפונקציונליות שלהן אפילו ב -10⁰. יחידת חילופי החום הפנימית היא סליל מאוורר.