צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
053-2302023

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

צילרים לשימוש פרטי ומוסדי

צילרים הם מערכות מיזוג אוויר המשתמשות בטכנולוגיית חיסכון באנרגיה. הקירור הנפוץ ביותר בסוגי הצ'ילר הללו הוא ליתיום ברומיד.

רבים מאיתנו חווים את היתרונות של הצ'ילרים מבלי שנדע מהם. הצ'ילר החל לצבור תאוצה בשוק הצרכנות בשנים האחרונות. רבים גילו את היותו אמצעי קירור נפלא ומוצלח, אשר לעתים אף נחשב לחסכוני יותר ממזגן או מאוורר. בואו נביט כיצד פועלות מערכות צ'ילרים.

הצ'ילרים מגיעים בשני סוגים עיקריים: אוויר ומים. צ'ילר מקרר לאוויר דוחה את החום הנספג מהבניין או מעבד אותו ישירות לאוויר החיצוני באמצעות קירור לאוויר סלילים ומאווררים הנושפים אוויר חיצוני ישירות מעל אותם סלילים. צ'ילר מקורר במים דוחה את החום הנספג בלולאת נוזלים נוספת שיכולה לדחות את החום באמצעות מכשיר משני כגון מגדל קירור (נפוץ יותר) או צילר יבש (פחות נפוץ). צילר מים עלותו זולה ויעילה מאד.

תהליך הקירור ושימושים בצילרים

יחידת סליל מאוורר (FCU) "Fan coil" פנימית, מכילה מאוורר המושך את האוויר לתוך היחידה ואז מעיף אותו מעל סליל קירור או חימום. האוויר יוצא מהיחידת סליל קר או חם יותר. צ'ילרים משמשים בבנייני משרדים ומרכזי קניות ומוגדרים בד"כ היכן שיש מספר חללים קטנים הדורשים שליטה בנפרד.  פנקוילים, משמשים לרוב כתוסף לבניין שמערכות מיזוג אוויר אחרות מספקות עבורו את רוב המיזוג.

בדרך כלל ל- FCU יש סליל מים צוננים לקירור וסליל מים חמים לחימום או גוף חימום חשמלי. מים צוננים מסופקים מצ'ילר הממוקם במרכז הגג, ומים חמים מגיעים מהדוד.כל Fan coil מסופק עם אספקה ​​קטנה של אוויר חיצוני כדי להבטיח אוורור מספק. 

סוגי צ'ילרים יכולים להיות אפשרות יעילה יותר באנרגיה מאשר מזגני מערכות מיזוג אוויר מפוצלות או מערכות זרימת קירור משתנות (VRF) לקירור חללים גדולים כגון מבנים גדולים או מתקני תעשייה.

מבט בקטלוג צילרים יבשר לכם שקיימים צ'ילרים שונים, המשמשים למקומות שונים ולמטרות שונות. יש אנשים שבוחרים להציב את הצ'ילר בביתם למטרת קירור, ואילו יש כאלו הרוכשים צ'ילרים לתעשייה. 

צ'ילר מים בבניין המגורים ובתעשייה

הצילר בבנייני מגורים משמש בד"כ לשם אוורור וקירור הבית, שמירה על קירור במערכות שתייה, שמירה על טמפרטורה קרה של מים באקווריום וכו'. צ'ילר תעשייתי לעומת זאת, משמש לקירור חללי עבודה תעשייתיים כמו חדרים לאחסון מכונות או לחלופין מבנים שיש בהם זרימה מתמדת של אנשים וזקוקים לאוורור כמו בתי חולים, מלונות, קניונים, מפעלים וכו'. 

השימוש במים יחד עם קירור מאפשר כמויות גדולות של מים לפזר למרחק רב יותר מאשר קירור והופך את הצילרים לאופציה נהדרת לחללים גדולים. מכיוון שצ'ילרים מספקים אספקה ​​רציפה של מים צוננים, ניתן גם ליישם צ'ילרים במקומות כמו מבנים גדולים, תחנות כוח או מפעלים בהם יש צורך במים קרירים מעבר למזגן בלבד.

הצ'ילר מקבל נוזל בטמפרטורה נמוכה, ואז מעביר את הקור לאוויר בחדר, והנוזל המחומם חוזר לצ'ילר. פאנקוילים מותקנים בכל החדרים. כל אחד מהם עובד על פי תוכנית אישית. בעזרת התשתית הקיימת של גלילי גלול, סלילי המאווררים המופצים של חברת פרימיום מתוכננים ונבנים בהתאם לדרישת קירור החלל המדויקת שלך. 

מסוף הצ'ילר המקוררים במים נמצא בד"כ במרתף או בקומה התחתונה של בניין. סוג זה של צילר זקוק למגדל קירור כדי להוציא את החום מהבניין. הצ'ילרים הם עצמאיים לחלוטין ומיועדים להתקנה פנימית. כל יחידה כוללת מדחסי גלילה הרמטיים, מאייד נוזלי, מעבה מקורר מים ומרכז בקרת מיקרו-מחשב ידידותית למשתמש המותקן על בסיס פלדה מחוספס.

מערכות מסוימות לאחסון אנרגיה תרמית מסוימות יכולות לאחסן גם קרח או מים צוננים שמקוררים בזמן שדרישות החשמל והעלויות נמוכות ואז להשתמש בהם לצינון בשעות הביקוש החשמליות לחשמל. אפשר גם להפעיל מערכות מסוג זה במקביל ל- VRF או מערכות מפוצלות כדי לקזז את עלויות האנרגיה הכוללות.

רוב הצ'ילרים התהליכים משתמשים בתכונות הפיזיקליות של רכיבי הנוזל שלהם בכדי להשיג קירור. שני עקרונות העבודה העיקריים של הצ'ילר הם ספיגת חום או דחיסת אדים.

צילרים מחממים

עד כה דיברנו בעיקר על צ'ילרים מקררים, אולם יש גם כאלו שמטרתם היא דווקא לשמור על רמת חום מסוימים. לצילרים מפרט טכני הכולל אמצעי ויסות, המאפשרים שמירה על טמפרטורה קבועה גם כשיש שינוי בתנאי מזג האוויר הסביבתיים. הצ'ילרים המחממים הטובים ביותר מיוצרים מטעם חברות המציעות פתרונות מיזוג מתקדמים, כמו דייקין וטריין. 

צ'ילרים לדחיסת אדים

המרכיבים של צילר דחיסת אדים כוללים יחידת מדחס. המדחס מייצר את אפקט הקירור שלו על ידי הפיכת אדי קירור מחוממים אליו בצורה נוזלית קרירה יותר. תלוי ביצרן, מערכות קירור דחיסת אדים בדרך כלל מותקנות מראש עם מעבים אידוי או מקוררים אוויר / מים.

מחיר צ'ילרים מבוססי מים ואוויר

צ'ילרים מחיר תלוי מאד בנפח ומשקל הצ'ילר, צ'ילרים מבוססי מים נחשבים זולים יותר מאוויר, צ'ילר צנטריפוגלי מעל 400 טון, מחירו ינוע בין 620 ש"ח ל-1550 ש"ח לטון עבור הצ'ילר עצמו; עבור צ'ילרים צנטריפוגליים של פחות מ-400 טון, המחירים נעים בין 775 ל-1860 ש"ח לטון.העלות הממוצעת של צ'ילרים מבוססי אוויר היא בערך 4030 ש"ח לטון.

למה לבחור דווקא בצילרים?

צ'ילרים הם בעלי יתרונות רבים, אשר מקלים גם על חיי המשתמש וגם מעודדים שמירה על איכות הסביבה:

  • חסכון בחשמל ובאנרגיה- השימוש בצ'ילר חוסך חשמל ואנרגיה רבים, כמו גם חסכון במים. הגז שמוזרם בתוך מערכותיו הפנימיות של הצ'ילר הוא גז ירוק, אשר מקטין את הנזק הסביבתי שעלול להיגרם כתוצאה משימוש במזגן רגיל. 
  • נייד או נייח- הצ'ילר יכול להיות גם נייד וגם נייח. אם אתם מתכננים התקנה קבועה שלו באחד מחללי הבית, מוטב כמובן לבחור בצ'ילר נייח. אם אתם מחפשים לעומת זאת פתרון זמין ודינמי, למצבים בהם החום מכריע אתכם באמצע שומקום, צ'ילר נייד יעשה את העבודה.
  • זולים ונגישים- לצ'ילרים מחיר שנוח לכל כיס. הרכישה שלו תצא משתלמת יותר משל פתרונות קירור אחרים, כמו גם המשך התחזוקה שלו וטיפולים שוטפים במידת הצורך. 

 

צ'ילרים מייצרים מים קרים או תערובת מים / גליקול במטרה לקרר מבנים או תהליכים. משמש לעתים קרובות בשילוב עם סלילים במטפלי אוויר, הצילרים מקבלים נוזל חם מסליל המטפל או מעומס התהליך, מורידים את הטמפרטורה של הנוזל ואז משאבה מחזירה את הנוזל לסליל המטפל או לתהליך.

הקירור באמצעות צ'ילר נעשה דרך צינורות עם מים או אתילן גליקול שמסתובבים דרכם. זה מה שמבדיל אותו ממערכות מפוצלות אחרות, שם נשאב גז כנוזל קירור.

לצורך תנועה והעברה של פריאון, יש צורך בצינורות נחושת יקרים. כאן, צינורות מים עם בידוד תרמי מסוגלים להתמודד עם משימה זו באופן מושלם. עבודתו של הצ'ילר אינה מושפעת מהטמפרטורה החיצונית, בעוד שמערכות מפוצלות עם גז קירור מאבדות מהפונקציונליות שלהן אפילו ב -10⁰. יחידת חילופי החום הפנימית היא סליל מאוורר.