צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
053-2302023

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

צ'ילרים – העתיד של קירור וחימום חללים גדולים

התקנת מערכות מיזוג אוויר ומימון פעילותן השוטפת, הם הוצאה כלכלית גדולה מאוד עבור חברות, משרדים ומבני תעשייה. אבל במקומות בהם ישנם עובדים קבועים ולעיתים ציוד מחשוב ומערכות אחרות הדורשות קירור תמידי, הקירור הינו חיוני והכרחי. צ'ילרים הם מערכות הקירור המתקדמות ביותר כיום, והם פשוטים יותר להתקנה וזולים יותר להפעלה שוטפת. מומחי חברת פרימיום מיזוג אויר מסבירים על היתרונות הגדולים של הצ'ילר.

מהם צ'ילרים ולמה הם מיועדים? 

צילרים- מערכות חימום וקירור חללים מסחריים ותעשייתיים

המילה העברית לצ'ילר היא מצנן, וכשמו כן הוא: מערכת קירור למבנים גדולים. מערכת הקירור של הצ'ילרים מבוססת על הזרמת מים דרך צינורות ומשאבות בחללים הזקוקים לקירור.

כאשר זרם אוויר מעורבב במים קרים שנכנס לחלל הטמפרטורה בחלל עצמו יורדת, והלחות באוויר נשמרת. בגדול זה דומה לשיטה בה גוף האדם מקרר את עצמו. היתרון הגדול ביותר בכך הוא חיסכון אדיר בהוצאות על החשמל הנדרש להפעלת מזגן, והפשטות שבהתקנת צ'ילרים לעומת התקנת מגן.

הצ'ילרים של העתיד

תעשיית הצ'ילרים מתקדמת ומתפתחת כל הזמן בעזרת טכנולוגיה חדשנית, ואפשר למצוא היום סוגי צ'ילרים מתקדמים:

• צ'ילר צנטריפוגלי המצויד במנוע אינוורטר מגנטי מסתנכרן,  ובעל הספק גבוה במיוחד. מהירות סיבוב המנוע מגיעה ל- 18,000 סל"ד ורמת היעילות שלו קרובה ל- 100%, הוא קומפקטי וקל.

• צ'ילר מודולרי המאפשר לעצב את צורת הצי'לר בהתאם למקום בו היחידה מאוחסנת כך שמושגת יעילות מקסימלית בניצול המקום, ללא פגיעה ביכולת הקירור המצוינות שלו, כמובן. 

• צ'ילר סופג שהוא צ'ילר העובד על ספיחה וספיגה של חום ואנרגיה ממקורות אחרים ציוד אחר שעובד בסמוך כדי להניע את התהליך התרמודינמי הדרוש לקירור. 

לא לקירור בלבד

לצ'ילרים יתרונות רבים על פני מזגנים, כאמור: צריכת החשמל של צ'ילרים נמוכה מאוד וצריכת החשמל של מזגנים גבוהה ממנה פי 8 בערך, ההתקנה של צ'ילרים היא פשוטה יחסית ומהירה, ופעולת הצ'ילר אינה מייבשת את האוויר כמו פעולתו של מזגן. אבל הצ'ילר יודע גם לחמם כשצריך. אם משתמשים במים חמים במקום קרים, דרך פעולתו של הצ'ילר תהיה זהה בדיוק לפעולת הקירור, אבל האוויר יתחמם בצורה נעימה. כל מה שנשאר לכם לעשות הוא לבחור את הצ'ילר המתאים ולתאם איתנו התקנה.