צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
053-2302023

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

חסכוני באנרגיה וסוס עבודה: צ'ילר, לשימוש מגורים או בתעשייה

צ'ילר הינו מערכת מיזוג אוויר שעושה שימוש בטכנולוגיה ייחודית המאפשרת חיסכון באנרגיה. לעיתים הצ'ילר חסכוני יותר אף מהאופציות שנחשבות לחסכוניות ביותר כמו מזגן או מאוור. אז אם אתם מתלבטים מהן מערכות הקירור המתאימות ביותר לבית, למשרד, למבני המסחר או התעשייה שאתם מנהלים, כל הפרטים על אופן הפעולה והיתרונות החשובים של צילרים, מאת מומחי המיזוג של פרימיום מיזוג אוויר.צילרים על גג

שיטת הקירור בה מופעל צ'ילר

בתוך יחידת סליל מאוורר (FCU) הממוקמת בצ'ילר, מותקן מאוורר אשר מושך פנימה אוויר, ולאחר מכן מעיף אותו החוצה בעודו עובר מעל סליל קירור או לחילופין חימום, בהתאם לפעולה הנדרשת. הסליל בדרך כלל מקורר באמצעות מים קרים המגיעים לשם הישר מצ'ילר שמיקומו על הגג, ומחומם על ידי מים חמים המגיעים אליו מהדוד או באמצעות גוף חימום חשמלי. לאחר המעבר במנגנון זה, חוזר האוויר אל החדר במצב קר או חם יותר בהתאם לפעולה הנדרשת. 

בדרך כלל נעשה שימוש בצ'ילרים בתוך בנייני משרדים גדולים, צ'ילרים לתעשיה משמשים במבנים תעשייתיים או במרכזי קניות המורכבים מחללים שונים וקטנים שמצריכים שליטה נפרדת. בדרך כלל שימוש במערכת צ'ילרים בשיטה זו הינו יעיל יותר אנרגטית מאשר מערכת מזגנים מפוצלים או מערכות VRF המיועדות לקירור של חללים גדולים, הממוקמים בדרך כלל במבני תעשייה ובמבנים גדולים אחרים. 

בנוסף לשימוש של צ'ילר תעשייתי, רבים בוחרים בצ'ילר לצורך קירור הבית הפרטי, וכמו כן לצינון במערכות שתייה, שמירה על טמפרטורה קרירה של אקווריומים וכן הלאה. החיסכון האנרגטי ובנוסף לכך היכולת לפצל הגדרות קירור של חללים שונים בתוך אותו המבנה, הופכים את האופציה הזו לאטרקטיבית עבור צרכנים רבים.

צילרים מחממים

העיון בקטלוג צילרים מפרט טכני מפתיע רבים, מפני שהוא מגלה שקיימים גם צ'ילרים שתפקידם לשמור על רמת החום של חללים מסוימים, על אף תנאי מזג אוויר משתנים וטמפרטורות שעלולות לצנוח בחוץ. בחירת צ'ילר נייד או נייח, וכן סוגו וגודלו יבחרו תמיד על פי התנאים בשטח, ולכן חשוב לקבל ליווי וייעוץ מקצועי לפני רכישת צ'ילר, בין אם מדובר על השוק הפרטי או המוסדי.