צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
053-2302023

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

מערכת vrf מחיר משתנה בתוך שלל מערכות מיזוג אוויר

ישנם סוגים רבים של מערכות מיזוג המציפות כיום את השוק, אולם העוצמתית והחזקה ביותר מבניהן היא מערכת VRF. על בסיס מנוע אחד, מזגן VRF להוות תשתית לעשרות פתחים של מיזוג, ולהביא לתפוקה כוללת של עד 30 כוח סוס.מערכת vrf מחיר

VRF (ראשי תיבות של Variable Refrigerant Flow) פירושו בעברית 'זרימת קירור משתנה', שכן למזגן יש את היכולת לשלוט בצריכה החשמלית שלו. פעולת המזגן מתבססת על מדחס אינוורטר, אשר מתאים את הצריכה החשמלית ואת העוצמה לטמפרטורה השוררת בחדר. כלומר, מזגני VRF מווסתים את עוצמת האוויר הנפלט, וכן מאפשרים חסכון בחשמל באותה נשימה.

מעבר למידע היבש על מערכת VRF מחיר הוא אחד מהנתונים שהכי משפיעים על ההחלטה של איזו מערכת מיזוג לרכוש, היכן ומתי.

מערכת VRF מחיר – איך הוא נקבע?

למזגן VRF מחירים משתנים, שכן ניתן להתקין מערכת שכזו בדירת קרקע המתנשאת על פני 250 מ"ר, ואילו ניתן להתקינה גם בבניינים רבי קומות וחדרים. מכורח העובדה שמערכת זו ראויה להתקנה בסוגים שונים של מבנים, טווח המחירים גדול בהתאם ומושפע מגודל החלל בו היא תותקן.

למערכת VRF מחיר סופי, המושפע משלושה גורמים עיקריים: המחיר של המזגן עצמו, עלויות התקנה ועלויות של הנמכת גבס. חלקם נתונים לבחירת הלקוח, דבר שישפיע בהכרח על המחיר, אולם חלקם הכרחיים לשם פעולתו הבסיסית של המזגן בתנאי השטח הקיימים. 

הגורם העיקרי – מחיר מזגן VRF

בגלל הטכנולוגיה המתקדמת הכרוכה בכך, העלות הראשונית של מערכת VRF גבוהה יותר ממערכת מיזוג אוויר סטנדרטית. העלות המותקנת של מערכת VRF HVAC היא כ-56 ש"ח למטר מרובע.

גודל מערכת ה vrf, דרישות החימום והקירור שלך וגורמים אחרים יסייעו כולם לקבוע אם מערכת VRF עונה על הדרישות שלך ברמה חסכונית. קיימות גם מערכות מיני-VRF עבור חללים עסקיים קטנים יותר כמו גם בתים גדולים בהתאמה אישית.

המזגן עצמו, הלא הוא הראשון מבין שלושת הגורמים העיקריים, מורכב ממעבה ומיחידות פנים. מחירו של המעבה תלוי בתפוקת המזון, כאשר 9000 BTU (יחידה למדידת תפוקה) שווים לכוח סוס אחד לערך. כמו כן, חברת ייצור המעבה משפיעה גם כן על המחיר, תלוי עד כמה החברה ממותגת וידועה בביצועים האיכותיים שלה. מחיר יחידות הפנים משתנה בהתאם לסוגן, וככל שהן בעלות כוח סוס גבוה יותר, כך המחיר יעלה בהתאמה.

על כן, לפני שרצים לעלויות ההתקנה ועל שאלת הצורך בהנמכת גבס במערכת VRF ביתית, יש לבדוק שלמערכת VRF מחיר שמתכנס עם הסכום שמלכתחילה תכננתם להשקיע. בהחלט מדובר בהשקעה איכותית, רווחית וארוכת טווח. 

חיסכון עלויות

באופן כללי, 40% מסך עלויות האנרגיה עבור בניין מסחרי ממוצע מושקעים על חימום, קירור ואוורור (HVAC). מתקנים מסחריים עם מערכות HVAC ישנות ולא יעילות ופרויקטי בנייה חדשים יכולים לחסוך כסף בעלויות האנרגיה בטווח הארוך עם מערכת VRF.

מערכות HVAC VRF מציעות חיסכון באנרגיה בהשוואה למערכות קונבנציונליות. זה נובע מ:יעילות טובה יותר של עומס חלקי, אזורים קטנים יותר.

חיסכון שנתי מדויק באנרגיה יהיה תלוי באזור האקלים. באמצעות תוכנת מודלים לבנייה, נקבע כי החיסכון השנתי באנרגיה לחימום וקירור עבור בניין מוגן בשטח של 25,000 מ"ר נאמד ב-37% באזור גשום לדוגמה, הרשות הממשלתית קובעת שמערכת כזו יכולה להפחית את מחיר האנרגיה ב 30%.